; Vorac - Nejčastější dotazy

logo

     


 NÁVRHY A VÝROBA INTERIÉROVÉHO NÁBYTKU

 

 

Realizace na zakázku

Dispoziční řešení interiéru a následně návrhy nábytku tvoříme pro každého individuálně. 
Pokračovat dále

 

Rady a tipy

Každý začátek je těžký a zvláště jedná-li se o tak zásadní záležitost jako je nový nábytek do interiéru. 
Pokračovat dále

 

Jak to u nás chodí

Dispoziční řešení interiéru a následně návrhy nábytku tvoříme pro každého individuálně.
Pokračovat dále

Nejčastější dotazy

Jaká je správná výška pracovní plochy ?

Chat

Výška pracovní plochy je věčně diskutovaná záležitost

 

Nejpoužívanější výškou a zároveň tou nejnižší možnou je 850mm po horní okraj pracovní desky. Při menší výšce pracovní desky již není možné do kuchyňské linky instalovat myčku ani pračku. Druhá doporučená výška pracovní desky je pak 900mm po horní okraj .

Výška pracovní desky musí v každém případě vyhovovat Vám a ne názorům nezúčastněných. Mějte na paměti, že na kuchyňské lince  budete pracovat Vy a ne nějaký názor . Proto je dobré si uvědomit, na jaké výšce desky teď pracujete a co Vám u ní vadí nebo naopak vyhovuje. Byly a možná ještě jsou i doporučení  na několik úrovní výšek pracovní plochy v kuchyni.

Zkoušel jsem vařit na takové kuchyni a zjistil jsem, že mi vadí stále myslet na pohyb do leva nebo do prava. Několikrát jsem se dostal do kolize s vyšší pracovní plochou, kdy při každodení práci jsem si neuvědomil, že bych měl hrnec z varné desky (nižsší výšky) zvednout tak, abych nenarazil do boku skříňky standardní pracovní plochy.

Proto v našem nové studiu bude část kuchyně, kde si pomocí servo pohonů můžete vyzkoušek výšku pracovní desky přesně pro Vás a neomezovat se tak na nějaké standardizované výšky. 

Video zpracované v našem studiu. Vzorková kuchyně s použitím nových materiálů, kování a technologii.

stavitelna kuchyn

Přímý link na Youtube https://youtu.be/vb9KckbZIc0

autor článku  Z. Voráč

V záložce materiály a kování nemáte uvedené fóliovaná dvířka - MDF dodáváte je ?

ChatAno, ale duchem výstavy ,, MILANO DESIGN WEEK 2014''

byly vystavovateli prezentovány materiály spíše přírodní, lakované nebo laminované. Přiznám se, že jsem si nevšiml na výstavě, že by některý z výstavovatelů prezentoval fóliovaná dvířka a naše firma se k tomuto samozřejmě také hlásí. A to hlavně z důvodu kvality a trvanlivosti.
Co se týče fólií, tak to byl trend od roku 1997 přetrvající do dnes. Z důvodu, který Vám mohu ukázat u nás na studiu, doporučujeme použít raději odolnější materiály s dlouhou životností viz článek ,, Jaký dopručujete materiál na dvířka ? "
Je samozřejmně na Vás co si vyberete, my Vám nabízíme ukázat rozdíly kvality materiálů v našem studiu. Tak důležitá záležitost jako je nová kuchyň si zaslouží pečlivý výběr především v trvanlivosti materiálu.

Z Vaší praxe, jaký byste doporučil dřez, Granitový nebo nerezový?

Na zčátek musím říct, že Granitový dřez vypadá lépe a luxusněji narozdíl od nerezového laciného vzhledu.

Bude to zase, ale jen můj názor, se kterým někdo nebude souhlasit, ale je to názor také i mých některých zákazníků. Jelikož naše firma poskytuje zdarma doživotní servis kuchyně, tak má možnost vidět jejich stav po několikaletém používáním  a také zpětný názor našich zákazníků. V roce 2002 jsem si nainstaloval do vlastní kuchyně bílý granitový dřez, jelikož zastávám názoru co je bílé je čisté. V tomto případě jsem udělal výjimku, protože po cca 6 letech dřez v rozích a záhybech začal žloutnout i, když jsem pravidelně prováděl údržbu rozhodl jsem se ho vyměnit za nerezový od firmy TEKA, která vyrábí ty nejkvalitnější dřezy s tloušťkou plechu od 0,8 do 1mm a mám ho do dnes. K jeho údržbě mně postačuje pasta od firmy TEKA, kterou mám provedenou za dvě minuty na rozdíl od granitového za 20 minut a výsledek je že vypadá, jako nový což nemůžu říct o granitovém. Účinnost pasty má vodoodpudivý efekt, který vydrží celý měsíc. Velice rád Vám účinnost pasty předvedu na našem používaném nerezovém dřezu.

Jaký je rozdíl v indukčních deskách kromě ceny ?

Na začátek odpovědi bych chtěl říct, že z dohledané historie byla moje první prodaná indukční deska Fagor 3IFT-4I nerez 9.2.2000, kdy jsem se přesvědčil, že tohle je cesta moderního vaření, jelikož jsem si ji mohl vyzkoušet. V této době byla indukce neznámá a na druhé straně velice kvalitní, ale také drahá a nedostupná pro všechny, kdy její základní cena byla cca 33.000,-Kč

Rozdíl v indukčních deskách je elektronická vybavenost a kvalita induktorů na co Vás různí prodejci neupozorní jelikož jí potřebují tkzv. ,,prodat"

Většina prodejců a uživatelů neví jaký je rozdíl mezi indukční deskou  ,,pulsní“  nebo ,,lineární“, což je zásadní rozdíl v účinnosti a úspoře elektrické energii a společně s tímto jsou hrnce a pánve rádoby se tváří jako hezké a designové ale bohužel za méně účelné a úsporné. 

Co mně zaráží je, že smaltovaný hrnec z roku 1980 za 80 Kč, kdy v dnešní době by stál cca za 250Kč viz dotaz ,,indukce ano či ne" dá do varu půl litru vody za 1 minut, naopak některé znažkové hrnce za cenu cca 1.200,- za deset minut. Přoč tedy by jste měli vařit na dražším nádobí a za větší náklady?

Více Vám rád tyto rozdíly předvedu v našem studiu, kde máme v provozu z těchto důvodů všechny indukční desky i tyto hrnce.

JAKÝ BY JSTE DOPORUČIL ZÁDOVÝ OBKLAD KUCHYŇSKÉ LINKY

Zádový obklad se u nás provádí několika způsoby jako například klasické obklady, v dekoru pracovní desky, v dekoru dvířek nebo obkladovým sklem.Naše doporučení je obkladové sklo, jelikož je z našeho pohledu na údržbu nejlepší. Sklo lze nastříkat barevným odstínem nebo opatřit grafikou.

Naší staronovinkou u nás je nalepená tapeta na rovný podklad a překryta bezpečnostním čirým sklem (connex) , které je zafixované těsnící lištou na pracovní desce a na horních skříňkách. Tapeta je tak chráněna před znečištěním. Velkou výhodou proti ostatnímu provedení je, že pokud se vám tapeta přestane líbit tak ji lze jednoduchou cestou vyměnit.Toto provedení lze použít jen v případě vaření na indukci.

Novinkou je také zádová stěrka vice čtěte zde....

 zádový obklad provedený tapetou a sklem

 66a

Indukce ANO či NE ?

Chat

Z více jak 17leté zkušenosti říkám ano.

3indukceNa indukční varné desce uvaříte rychleji než ve srovnání s jinými způsoby vaření, pokud používáte správné nádobí. Tím se rozumí nádobí, jehož dno je magnetické, tedy reaguje s magnetem. Jedná se o nádobí smaltované, ocelolitinové a také speciální nádobí pro indukční desky. Naopak na indukční varné desce nelze vařit v nádobí skleněném, hliníkovém nebo titanovém. Je zarážející, že významní výrobci nádobí se výrobou speciálního nádobí pro používání na indukčních deskách začali zabývat teprve před několika lety.

Co je speciální nádobí?
Jedná se o nádobí s vrstvenou strukturou dna. Jeho středovou část tvoří magneticky vodivá ocelová planžeta, která zajišťuje přenos energie z varné desky do připravovaného pokrmu.

Zajímavostí je, že tento způsob vaření byl prezentován poprvé již v roce 1957 na výstavě v Paříži v reportáži ČT s názvem ,, Jak bude vypadat domácí vaření v kuchyních za půl století? "viz odkaz https://www.youtube.com/watch?v=klOQlatRbFI

Za sedmnáct let zkušeností montáže žádný z našich zákazníků neprojevil nespokojenost s námi nainstalovanou indukční varnou deskou, což jistě svědčí o jejich spokojenosti s tímto způsobem vaření. Rád Vám osobně toto vaření předvedu a i vy poznáte opravdu velkého pomocníka při vaření. Věřím, že žádný z nových uživatelů indukce nebude volby litovat a ocení přínos tohoto moderního a ekonomického způsobu vaření.

 
Autor článku Zdeněk Voráč

Mám plyn a chtěla bych indukci je potřeba přípojku 380V ?

Chat

Přípojku na 380V/16A není potřeba

ze 17 leté zkušenosti vím, jak indukční varné desky fungují a jaký dosáhnou max. výkon při běžném vaření na čtyřech plotýnkách s hlavním jednofázovým jištění bytové jednotky i když se uvádí celkový příkon desky 7kW, což je podmiňováno s pořízením indukční desky do nové kuchyně. Naši zákazníci ví, že to tak není a bez problému využívají výhod vaření na indukci i když nemají tuto přípojku.

Rád vám osobně v našem studiu vysvětlím podrobněji, jakým způsobem to lze provést, aniž byste museli někde žádat o přípojku na 380V/16A a zbytečně tak utráceli peníze, které můžete lépe investovat např. do kvalitnějších spotřebičů, které Vám naopak ještě elektrickou energii ušetří.

autor Z.Voráč

 

Uvařím na indukční desce rychleji než jinými způsoby vaření ?

Chat

Na indukční varné desce uvaříte rychleji

než ve srovnání s jinými způsoby vaření, pokud používáte správné nádobí.
Tím se rozumí nádobí, jehož dno je magneticky přilnavé, jinými slovy, že se magnetem připne na jeho dno. Jedná se o nádobí smaltované, ocelolitinové a také speciální nádobí pro indukční desky. Naopak na indukční varné desce nelze vařit v nádobí skleněném, hliníkovém nebo titanovém. V případě Vašeho zájmu Vám rád předvedu rozdíly vaření na indukční varné desce v našem studiu proti klasické elektrické nebo plynové varné desce.

autor Z.Voráč

Jak správně vybrat nádobí pro indukční vaření ?

Chat

Tady je důležité vybrat to nejlepší, ne to nejdražší.

Není dobré podlehnout ceně nebo designu, protože není hrnec jako hrnec a pro indukční vaření už vůbec ne. 

Pomineme-li jednotlivé značky výrobců, případně kvalitu jejich konkrétních výrobků, při osobní návštěvě Vám rád předvedu a vysvětlím, jak velké rozdíly mezi jednotlivými výrobky opravdu mohou být a že nejdražší nemusí znamenat i nejlepší.

autor článku Z. Voráč

Vyplatí se připlatit si za kování ?

Chat

Tato otázka by snad ani neměla být položena.

Pokud si pořizujeme novou kuchyň, předpokládám pokud to není do nájemního bytu, tak očekáváte že Vám kuchyň bude sloužit při běžném používání, alespoň tedy u nás déle jak 15let jelikož nám poskytuje tuto jistotu z 90% kování od firmy blum . Kování a technologie tvoří nejdůležitější část životnosti kuchyně, proto není dobré šetřit na kování, které nemá jasný původ. Rozdíly v kování Vám Rád předvedu v našem studiu.

Autor článku Z. Voráč

Dá se úsporně řešit úložný prostor v rohové lince ?

Chat

Pro využití nedostupných rohů kuchyňských linek se nabízí několik způsobů.

 

Z mé několikaleté zkušenosti jsem dospěl k dvěma způsobům využití, které považuji za nejpraktičtější. Podotýkám je to dle mého názoru a zkušeností, nikoliv čerpáním z nějaké literatury. Každý máme právo na svůj názor i když se to někomu nemusí líbit nebo hodit. Snažím se však našim zákazníkům vyřešit prostory ne, proto aby byly, ale aby byly vždy rychle k dispozici bez velkého namáhání a hlavně k užitku zkazníka.

Vím že každé řešení má i svou cenu, ale při pořizování kuchyňské linky je důležité, do čeho investovat budete a naopak do čeho už ne, aby cena kuchyně odpovídala Vašim představám. 

Proto začnu od nejlevnějších a nejhorších možností pro každodenní využití, až po ty co Vám přinesou opravdovou pohodu při vaření. V každém řešení je počítáno s kováním od značkových kvalitních výrobců  a pokud se bavíme o každodenním využití, tak je to objem dané skříňky do rohu

 • Slepý roh - je to skříňka v zadní části rohu linky a přístup je pouze na kolenou a jen jedním dvířkem min. š 450mm –
    nemožné každodenní využití. Cena skř. v průměru do 3.000,-

 • Roh tvaru L skř. 900x900mm - dvoje dvířka tzv. skládací. Tento prostor je sice velký, ale využitelný
    pro každodenní používání jen z 30% Cena skř. v průměru do 4.000,-

 • Slepý roh - výsuvné police (tzv. ledvinky) nejčastěji používaný název Le Mans 
    Cena skř. je v průměru do 12.000,- viz. video Řešení rohového skladování

 • Slepý roh - je to skříňka vybavena dvěma výsuvnými dvoj koši tzv. MagicCorner
    Cena skř. je v průměru do 14.000,- viz. video Řešení rohového skladování

 • Otočné police v rohové skříňce tvaru L 900x900mm- dvoje dvířka připevněná na otočné polici (tzv. otočný karusel
    Cena skř. je v průměru do 16.000,- viz. video Řešení rohového skladování

 • Do našich kuchyní nejčastěji instalujeme už 11 let rohovou skříňku tzv. Spasecorner výsuvné zásuvky v rohu.
    Cena skř. je dle velikosti od 11.000 do 16.000,- viz. video Řešení rohového skladování

 • Prázdný roh kdy jsou použity 2 skř. s výsuvy cena do 12.000,- viz. video Řešení rohového skladování

Všechna řešení rohů kuchyňských linek (viz video) Vám rádi předvedeme v našem studiu.

Je na Vás jak se rozhodnete, při výběru vhodného řešení však doporučuji  si uvědomit, zda potřebujete prostory k uskladnění nebo ke každodennímu použití.

Jaký dopručujete materiál na dvířka ?

Chat

Není zase tak jednoznačné hodně záleží na stylu navrhované kuchyně.

Čelní plochy, které tradičně nazýváme dvířka se vyrábí z několika druhů materiálu tj. lamino, fólie - MDF, dýha, masív, lak, umakart tl. 0,7 mm - výrobce Polyrey a nyní nejprodávanější materiál AKRYL od firmy REHAU v několika odstínech barvy.
Každý materiál má své pro a proti. Když začneme laminem  (nejlevnějším), tak to je nejpoužívanější. Díly je ale potřeba odborně vyrobit a olepit na kvalitních strojích. Podmínkou dlouhé životnosti je, že nesmí být tzv. oštípané hrany. Tady dochází vlivem vlhkosti k naduření materiálu a následnému odlepení hrany, extrémně až k deformacím dílů.
Proto se začaly vyrábět kolem roku 1996 fóliová dvířka s nosným materiálem MDF. Zde byla vyřešena čelní hrana, kde nebyla čelní spára. Po několika letech užívání (cca. 6-10let) se však objevuje odlepování fólie na zadní části dvířek.  Přesto fólie díky čelního vzhledu se dodává i nyní. Tuto skutečnost bych zde neuváděl pokud by jsme na naše náklady tyto vady nedstraňovali. Dodavatelé těchto dvířkovin  se odvolávají na záruku, kterou poskytují, ale zákazník to samozřejmě přenese na dodavatele kuchyňské linky. Proto při požadavku této dvířkoviny na tuto zkutečnost upozorňujeme s tím že to opravíme ale jen za vynaložené náklady s tímto spojené.

Výrobci  laminovaných desek začali dělat nádherné dekory dřevin a vrátil se styl klasických kuchyní a to hladkých čelních ploch. Toto jsem zaznamenal už na výstavě v Miláně  EuroCucina 2008 a následně i v dalších letech, kdy se střídali s vysokým leskem.
Masív a dýha jsou hlavně pro příznivce přírodních materiálů a mají tak stále své místo na trhu v každé době.

Za poseldních 6 let používáme ve vysokém lesku  tzv. akryl, který si zpracováváme v naší výrobě. Z vysokých lesků se jedná asi o nejpoužívanější materiál. Od ostatních lakovaných materiálů je stálobarevný a opravitelný. Jediná kosmetická vada je, že je nepatrně vidět spoj hrany s materiálem (olepení). Zde záleží hlavně na výrobci a technice jak hrany nalepí.
Jako druhý nejprodávanější materiál je Polyrey - Posforming (známý též pod názvem umakart). Je odolný na požkození, jeho drobnou nevýhodou je, že není ve vysokém lesku.

Napište jestli Vás zajímá  ještě něco jiného.

Řešení rohového skladování

Vaše dotazy a podměty budeme zpracovávat co nejdříve, dle našich technických a pracovních možností.  Děkujeme za pochopení.

Ptejte se, co Vás zajímá

Vyplňte prosím uvedená pole a odešlete nám dotaz.
captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

© Copyright 2017 vorac.cz