; Vorac - Rady a tipy

logo

     


 NÁVRHY A VÝROBA INTERIÉROVÉHO NÁBYTKU

 

 

Realizace na zakázku

Dispoziční řešení interiéru a následně návrhy nábytku tvoříme pro každého individuálně. 
Pokračovat dále

 

Rady a tipy

Každý začátek je těžký a zvláště jedná-li se o tak zásadní záležitost jako je nový nábytek do interiéru. 
Pokračovat dále

 

Jak to u nás chodí

Dispoziční řešení interiéru a následně návrhy nábytku tvoříme pro každého individuálně.
Pokračovat dále

Rady a tipy

Rady pro začátek
Každý začátek je těžký, zvláště jedná-li se o tak zásadní rozhodnutí, jako je nová kuchyňská linka nebo nový nábytek do interiéru. Nabízíme Vám proto pár drobných námětů i užitečných rad pro začátek.
Není dobré složit si kuchyň z několika návrhů v jeden celek. Většinou z toho vznikne hybrid, který se zpočátku možná líbí, ale po určité době zjistíte, že jeho funkčnost Vám plně nevyhovuje. Začne se tedy předělávat a původně plánovaná investice se výrazně prodraží.

Samozřejmě, že budete také porovnávat cenové nabídky různých firem, a proto Vám nabízíme i další náměty a možnosti.


Naše první rada

Uvědomte si rozdíl mezi prodejcem a výrobcem nábytku.

V případě prodejců sice můžete získat zdánlivě levnější kuchyň, ale pouze s využitím typových prvků, to jest bez jakékoliv možnosti individualizace a originality a mnohdy na úkor kvality dodaného materiálu a kování. V případě reklamací to navíc pro Vás může znamenat, že se ocitnete v kolotoči, kdy prodejce přehazuje problém z jednoho subdodavatele na druhého, a to bez reálného výsledku.

V případě výrobce máte většinou jistotu, že jednáte pouze s jedinou osobou, která za vše odpovídá a případné problémy musí řešit interně ve vlastní firmě. Proto se nemůže vymluvit na subdodavatele nebo montážní skupinu.Další rady

 • Nechte si od každé firmy zhotovit návrh včetně cenové nabídky.
 • Informujte se o nabízených materiálech a zajímejte se, od jakých výrobců pocházejí. Každá značková firma má vždy uveden původ výrobků, a tedy i jejich značku.
 • Pokud předložíte nabídku konkurenčního dodavatele a Vámi oslovená firma se vyjádří hned bez velkých diskuzí, že je schopna slevit, nebude to asi ta nejlepší varianta. V praxi samozřejmě konkurenční firmy svou cenovou politiku znají a ví, o kolik a v čem se dá slevit. Bohužel pro zákazníka si pak nabídnutou slevu kompenzují dodávkou méně kvalitního kování, materiálu nebo volbou levnější technologie výroby, což se v důsledku projeví na životnosti a špatném provedení nábytku. Možné závady na sebe upozorní většinou až po uplynutí záruční doby, tedy v neprospěch zákazníka.
 • Zaměřte se na diskuzi s dotyčnou firmou (osobou) a posuďte, zda je schopna reagovat na jakoukoli Vaši otázku týkající se návrhu materiálu a uspořádání základních prvků - např. ergonomie u kuchyňské linky. Ergonomie je skvělá věc, ale nábytek interiéru musí vyhovovat a líbit se především Vám.
 • Důležitá pozornost by měla být věnována také výběru materiálu a jeho odstínu do daného prostoru, kde je důležité z větší části dodržet charakter celkového interiéru ve spojení s dalším prostorem.
 • Použitím značkového kování, závěsů a výsuvných systémů zvyšujete užitnou hodnotu nábytku a domácí pohodu.

Pokud jste dočetli až sem, zdá se, že si máme o čem povídat, a já Vás zvu k návštěvě naší firmy, abych Vás přesvědčil, že umíme realizovat a doplnit Vaše nápady. V nezávazné konzultaci si o tom můžeme v klidu promluvit.

 

 • pohyb box.fw


 • prostor box.fw
 • plynulost box.fw
 • BLUMOTION - otvírání zásuvek, výklopů i dvířek je tiché a plynulé
 • Volte plnovýsuvy pro přístup až do zadní části zásuvky.
 • Plynulá a rychlá práce v kuchyni

pohyb2

Ovládání kuchyně by mělo být lehké a příjemné. Dobrý pocit při používání kuchyně nezávisí jen na designu nebo povrchových materiálech.
Otestujte na prodejně zaplněné zásuvky. Tichý chod a tlumení zásuvek oceníte hlavně v kuchyni spojené s obývacím pokojem a jídelnou.Otevírejte a zavírejte výklopy a zásuvky až pak se rozhodněte. Jak otevřít zásuvku nebo výklop špinavýma rukama? Pomůže Vám elektrické ovládání SERVO-DRIVE. Ideální místo pro jeho použití je zásuvka ve které je odpadkový koš.

prostor2

Není nic horšího, než při ukládání věcí do nové kuchyně zjistit, že se Vám tam vše nevejde. Stává se to až v 60% případů. Rozmyslete si předem dobře, kolik a na co budete potřebovat úložného prostoru.
Nebojte se udělat kychyňskou linku hlubší než standartních 60cm. Nepoužívejte dvě úuké ale jednu širokou skříňku. Tím lze získat až 40% úložného prostoru navíc. Využijte všechny možnosti k získání úložného prostoru navíc. Použijte zásuvku pod dřezem, vnitřní nebo rohové zásuvky.

plynulost 5

Pro plynulou práci v kuchyni jsou důležité jednoduché pracovní postupy. Promítněte si v duchu co denně při používání kuchyně děláte. Uvědomíte si pak lépe, co a kde budete v nové kuchyni potřebovat.
Rozdělení do 5-ti zón zajišťuje krátké vzdálenosti a tím úsporu času i sil. Vše je uspořádáno logicky podle pracovních postupů v kuchyni. Dbejte na to abyste meli vše potřebné snadno a ihned přístupné. Díky rozdělení kuchyně do zón se zbytečně nenachodíte a ušetříte čas při vaření.

© Copyright 2017 vorac.cz