; Vorac - LAMINO - nejpouživanější materiál pro výrobu nábytku

logo

     


 NÁVRHY A VÝROBA INTERIÉROVÉHO NÁBYTKU

 

 

Realizace na zakázku

Dispoziční řešení interiéru a následně návrhy nábytku tvoříme pro každého individuálně. 
Pokračovat dále

 

Rady a tipy

Každý začátek je těžký a zvláště jedná-li se o tak zásadní záležitost jako je nový nábytek do interiéru. 
Pokračovat dále

 

Jak to u nás chodí

Dispoziční řešení interiéru a následně návrhy nábytku tvoříme pro každého individuálně.
Pokračovat dále

LAMINO - nejpouživanější materiál pro výrobu nábytku

lamino 4

Všeobecně nábytek musí být perfektní nejen z ergonomického hlediska. I po stránce estetické by měl odpovídat našemu vkusu. Velmi důležitá je i jeho kvalita, neboť je často vystaven nepříznivým vlivům (vysoké vlhkosti a proměnlivým teplotám). I často používané zásuvky a dvířka by měly takovéto běžné zacházení vydržet.
Naše firma vyrábí nábytek výhradně z materiálů firmy logo egger 2


lamino 5 6

 Nynějším trendem je dýhování nahrazeno laminováním. Takový nábytek je označen zkratkou LTD - laminované dřevotřískové desky. Jejich plochy jsou laminovány tzn. že je nanesena vrstva melaminové pryskyřice a dekoračního papíru na dřevotřískovou desku a vše je zalisováno pod velkým tlakem.
Tato vrstva obvykle mívá různé barvy nebo texturu dřeva. Díky současným grafickým možnostem bývají tyto imitace takřka nerozeznatelné od originálu. Kromě dekoru tato vrstva ochraňuje samotnou desku, zejména proti vlhkosti a chemikáliím.
Důležité je také olepení hran. Proto, aby nebyla vidět dřevotříska, ale hlavně, aby do desky nevnikla vlhkost. Ta by ji totiž zničila. Dříve existovaly jen melaminové olepovací pásky, které jsou velmi křehké a hrany se mnohdy poškodily už při převozu nábytku.
Ti, kteří se zaměří spíše na kvalitu, používají plastové hrany označované zkratkou ABS. Jsou odolnější než papírové nažehlovací hrany. Nemusíte mít tedy obavy, že se odštípnou, když do nich ťuknete nádobím.
Na olepování korpusů skříněk se většinou používá tloušťka hrany 0,5 milimetru, přední hrany skříněk seriózní výrobci olepují ABS hranou o tloušťce min. 2 milimetry. Je ještě odolnější a vypadá lépe, protože má zakulacené hrany.
V různých tloušťkách se vyrábí i LTD desky. Čím silnější deska, tím jsou skříňky pevnější a stabilnější. Skutečnou kvalitu zajistí 18 milimetrů silná deska. Méně vhodnou cestou je 16 milimetrové v uvozovkách lamino s povrchem fotopapíru, kdy po několikátém očištění zůstane místo pěkné dřeviny jen krémový nosný papír, bohužel různí dodavatelé kvůli ceně udělají cokoliv. LTD je deska dnes nejčastěji používaná na výrobu skříňového nábytku. Jelikož je omyvatelná a hygienicky odolná, je nejvhodnějším materiálem na korpusy interiérového nábytku.

Materiály a kování

Všeobecně nábytek musí být perfektní nejen z ergonomického hlediska. I po stránce estetické by měl ...
Mezi luxusní materiály pro povrchovou úpravu nábytku patří dýha, která umožňuje použít přírodní ...
Umělý kámen – minerální látka Masivní, plně probarvená minerální látka na bázi přírodních ...
Do našeho nábytku instalujeme kování BLUM, které patří mezi nejkvalitnější výrobce.Firma BLUM je ...
Bezúchytková dvířka se dají s TIP-ON bez jakékoli námahy otevírat – stačí krátce ťuknout. Dvířka se ...
Zádový obklad se u nás provádí několika způsoby jako například klasické obklady, v dekoru pracovní ...

pohyb2

Ovládání kuchyně by mělo být lehké a příjemné. Dobrý pocit při používání kuchyně nezávisí jen na designu nebo povrchových materiálech.
Otestujte na prodejně zaplněné zásuvky. Tichý chod a tlumení zásuvek oceníte hlavně v kuchyni spojené s obývacím pokojem a jídelnou.Otevírejte a zavírejte výklopy a zásuvky až pak se rozhodněte. Jak otevřít zásuvku nebo výklop špinavýma rukama? Pomůže Vám elektrické ovládání SERVO-DRIVE. Ideální místo pro jeho použití je zásuvka ve které je odpadkový koš.

prostor2

Není nic horšího, než při ukládání věcí do nové kuchyně zjistit, že se Vám tam vše nevejde. Stává se to až v 60% případů. Rozmyslete si předem dobře, kolik a na co budete potřebovat úložného prostoru.
Nebojte se udělat kychyňskou linku hlubší než standartních 60cm. Nepoužívejte dvě úuké ale jednu širokou skříňku. Tím lze získat až 40% úložného prostoru navíc. Využijte všechny možnosti k získání úložného prostoru navíc. Použijte zásuvku pod dřezem, vnitřní nebo rohové zásuvky.

plynulost 5

Pro plynulou práci v kuchyni jsou důležité jednoduché pracovní postupy. Promítněte si v duchu co denně při používání kuchyně děláte. Uvědomíte si pak lépe, co a kde budete v nové kuchyni potřebovat.
Rozdělení do 5-ti zón zajišťuje krátké vzdálenosti a tím úsporu času i sil. Vše je uspořádáno logicky podle pracovních postupů v kuchyni. Dbejte na to abyste meli vše potřebné snadno a ihned přístupné. Díky rozdělení kuchyně do zón se zbytečně nenachodíte a ušetříte čas při vaření.

© Copyright 2017 vorac.cz